İade Süreci

Ürünleri Teslim Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Ve İade Süreci

Ürünlerinizi teslim almadan önce lütfen dış ambalajı kontrol ediniz. Yırtık, patlak, sürüklenmiş, ıslak ambalajları teslim almayınız ve kargo görevlisine tutanak tutturunuz.

Ambalajın dış görünümünde bu sorunların hiçbiri görünmüyorsa, yine de kargonuzu, mutlaka kargo görevlisinin yanında açın ve ürünlerinizi kontrol edin. Hasarlı ürün olması durumunda, kargodan kesinlikle teslim almayınız ve tutanak tutturunuz.

Gönderilen ürünün kargoda hasar görmesi ve sizin bu ürünü teslim almanız durumunda, hiçbir şekilde kargo firmasından hak talep edilememekte ve bu nedenle, hiçbir şekilde iade ve değişim yapılamamaktadır.


Kargodan Teslim Alınan Siparişin İade Süreci

www.baldem.com.tr'den satın aldığınız ürünleri iade etmek için, lütfen sitemizdeki irtibat bilgilerini kullanarak müşteri hizmetlerimizle iletişime geçiniz. Gerekli bilgilendirme ve yönlendirmeler tarafınıza yapılacaktır.

Ticari bir firma iseniz lütfen iade faturası düzenleyerek iade ediniz.

Bireysel tüketici iseniz;

Maalesef kısmi iade kabul edemiyoruz, lütfen siparişinizin tamamını iade ediniz. Faturanın altındaki iade bölümünu doldurduktan sonra kargo/ambar ile gönderiniz.

Siparişin tamamını iade ediyorsanız faturanın iki nüshasıyla gönderiniz.

İade kargolarınızı lütfen Yurtiçi Kargo ile gönderiniz.

Alıcı Firma Bilgileri:

Baldem Elektrik Mlz. İth. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti.

Halkapınar Mah. 1213 Sok. No: 2/E Konak, İzmir

Tel: 232 459 74 00 Faks: 232 459 11 51

Ege Vergi Dairesi - 1370262041

Ürün İade Süresi:

Aldığınız ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren, 14 gün içinde iade edebilirsiniz.

Kargo Ücreti:

Ürün kusurlu ise, kargo ücreti firmamız tarafından karşılanacaktır, iade işlemi müşteri kaynaklı bir nedenden dolayı yapılıyor ise, kargo ücreti tarafınızca karşılanacaktır.

İade kapsamı dışında kalan ürünler: Tek kullanımlık ürünler, orijinal paketi hasarlı ürünler, aksesuarları eksik ürünler, kullanılmış ve tekrar satılabilme özelliğini kaybetmiş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Özel kullanım amaçlı lambaların (medikal lambalar, kurutma lambaları vs.) iadesi kabul edilmemektedir.

Ücret İade Süresi:

Ücret iadesi; ürünler, faturanın iki nüshası eksiksiz ve sağlam şekilde tarafımıza ulaştıktan sonra, 14 işgünü içerisinde yapılacaktır.

Kredi kartı ile ödeme yaptıysanız ödeme kredi kartınıza yapılacaktır. Kredi kartı ile yapılan iadelerin ekstresinize yansıma süresi bankanızın işlem süresine göre 1-5 işgünü arasında sürebilmektedir. İade konusunda tarafımızdan bilgilendirildikten sonra, iade sürecini lütfen bankanızdan takip ediniz.

Havale/EFT yolu ile ödeme yaptıysanız iade formunda hesap ismi ve IBAN numaranızı yazmayı unutmayınız. Hesap ismi fatura ismi ile aynı olmalıdır.

İade Bilgilendirme:

İade işleminiz tamamlandıktan sonra, tarafınıza e-posta yoluyla iade bilgisi gönderilecektir